Červenec 2011

Hřííbátko :)

14. července 2011 v 15:57 | Koně a tak...
Dnešní téma volné grafiky zní...HŘÍBÁTKA.... Už dlouho jsem sem nic nedala a tak jsem se rozhodla že udělám něco z hříbátky....S těmi rostomilími tvorečky... : )
Udělala jsem dess a něco co ani newm co je... x) Ale snad se vám to bude lííbit :D

Kreslení rozcestník

7. července 2011 v 18:12 | Koně a tak...
Bota-z Vv
Koní hlavi

Friský kůň

7. července 2011 v 11:41 | Koně a tak...
Fríský kůň patří mezi nejstarší evropská plemena koně. Soudí se, že jeho počátek je třeba hledat v době před 3000 lety. Je to původní severoevropské plemeno, blízké koni armonickému. Pochvalné zprávy nám o něm zanechali již staří Římané; chválili jeho výkonnost.
Své jméno dostal podle nizozemského Fríska.
Původní frís byl ovšem dost nevzhledný chladnokrevník, věhlas získal po zušlechtění orientální krví. Značně byl ovlivněn hlavně andalusany v době španělské okupace Holandska (16. a 17. století). Původně pracovní, pak rytířský kůň se postupně změnil na reprezentačního karosiéra, i když byl dost temperamentní a pohyblivý i pod sedlem. Vyvážel se do celé Evropy a ovlivňoval mnohá plemena. Spolehlivě předává svou černou barvu.
Tento kůň je pro svůj vzhled nazýván černou perlou a ovlivnil i chladnokrevného Shirského koněSmolně černý kůň bez bílých odznaků je vysoký nejméně 152 cm a dosti těžký. Má dlouhou, ale úhlednou hlavu, nápadně pohyblivé uši, velmi bohatě zvlněnou hřívu a ohon a na nohách bohatý rous. Krk je obloukovitý, vysoko nesený, plec kvalitní, kohoutek výrazný, trup robustní a záď mocná. Poměrně krátké nohy jsou silné, s dobrými klouby a tmavými zdravými kopyty. Chody jsou výborné, krok vysoký, takže spřežení vypadá velmi působivě a hrdě.

Využívá se nejčastěji na drezuru a - stejně jako v minulých staletích - k zapřahání do kočárů. Dnes už kromě parkuru a dostihů figuruje ve všech odvětvích jezdeckého sportu.
Frís nepostradatelný při obřadních průvodech, např. při pohřbech. Později sloužil jako klusák. Po první světové válce mu zůstala jen práce v zemědělství a byl málem na vymření. Zachránila ho holandská Královská chovatelská společnost, d
nes je opět populární a vyváží se do světa. Je to všestranný tažný kůň, který se dnes uplatňuje i ve sportu. Slouží jako klusák zapřahaný do dvojkolky zvané gig, uplatňuje se v drezuře i v cirkusu a dobře chodí pod sedlem, ovšem rekreačně. Fríský kůň byl hojně využíván v pohřebnictví, kvůli svému černému zbarvení. Je předkem mnoha koní jako například Daleského ponyho.

Vízo...atd.

7. července 2011 v 11:22 | Koně a tak...
Ahojky lidičky.... :) Joo... já vím píšu to prošku později....ale posleou jsední dobou jsem něják neměla čas...

Ja a ciff- newm kdy :p

4. července 2011 v 17:34 | Koně a tak...
Tak tady jsou nějaké fotečky se mnou a Cifrou... :)

Rozcestník-Já a Ciff

4. července 2011 v 17:29 | Koně a tak...

Černá perla

4. července 2011 v 16:58 | Koně a tak...
Friský kůň neboli černá úerla....Dneska jsem se nudila protože jsem sama doma a nemám co děla a tak jsem najela na net...a narazila jsem na úúžasný obrázky friských koníku...A tak jsem se rozdodla že z nich něco vykutím.... ;)


Tak doufám že se vám moje tři výtvorky aspoň trochu líbí ;)
Plss....Nekopírujte !!! Dala jsem si s tím ohromnou práci... :) ;)

Toreček

4. července 2011 v 15:31 | Koně a tak...Tak Toreček je další z našich provozáčků. Je to klidný tvrdohlaví valášek. Pod sedlem je klidný ale musí se aktivněji pobízet... :) Jinak je strašně pohodlný...Jako sporťák byl mooc šikovný.. :) Mamé ho všichni mooc rádi :)
Majitel: Jk-Baník Ostrava
Oška: Barbora Podhorná